Prantsusmaa võidab Horvaatia 2018. aasta maailmakarika võitmiseks ja fännid lähevad metsikuteks

Sisukord:

Tean! Pärast kuu pikkust ajaloo parimat jalgpallimängu jõudis see Prantsusmaale ja Horvaatiasse. Pärast põnevat maailmakarika finaali tõstis võidu trofee Prantsusmaa!

32 päeva. 32 võistkonda. 53 vastet. Kogu veri, higi, pisarad ja rõõm langesid väljakul 90-minutiliste minutiteni, kui Prantsusmaa võttis 15. juulil FIFA maailmameistrivõistluste finaalis Horvaatia vastu. Moskva Luzhniki staadionilt läksid need kaks meeskonda peaga pähe. jaluus jalatallani, kõik maailmameistrivõistluste võidu auks. Kui lõpuvile puhkes, oli seis 4-2, kui Prantsusmaa maitses magusat, magusat võitu. Enamikku maailma vaadates olid fännid kas põnevil - või purustatud - sellega, kuidas see mäng välja kujunes.

Bute !!!!!!!!!!!!! #Prantsusmaa #worldcupfinal pic.twitter.com/T5jFcCSUyq

- Evangeline Lilly (@EvangelineLilly) 15. juuli 2018

Horvaatia, kus elab 4, 28 miljonit inimest - mis on pisut üle Los Angelese rahvaarvu - sai väikseimaks riigiks, kes jõudis maailmameistrivõistluste finaali, kuna Uruguay tõstis mängu 1950. aastal. New Yorgis on kaks korda rohkem inimesi kui seal on terves riigis, kuid just Vatreni pääses finaali. Nad tegid seda pärast seda, kui läksid grupietapil 3-0 alla, mis on hämmastav, kuna nende rühma kuulus Lionel Messi juhitud Argentina meeskond. Võistkond võitles väljaviskevoorus hamba ja naelaga. Nad võitlesid Taani, Venemaa ja Inglismaaga, mängides lisaajale kolm järjestikust mängu. Selle noore riigi meeskonna vastupidavus oli tähelepanuväärne ja arvestades seda, kellega nad finaalis silmitsi seisid, vajasid nad kogu energiat, mida suutsid koondada.

Prantsusmaa tõus maailmameistrivõistluste finaali ei tulnud üllatusena, sest grupietapil domineeris Les Blues. Pärast seda, kui ta läks üle 2-1 Austraalia üle ja saatis 1: 0 võiduga Peruu, pakkus Prantsuse pool Taani vastu konservatiivset mängu, viies viimases mängus enne nokaudivooru lõpuni viigile. Ilma enam turvavõrguta mängis Prantsusmaa kõvasti. Nad purustasid kogu Argentiina riigi südame, kõrvaldades Lionel Messi sellest, mis võib olla tema viimane maailmameistrivõistlus. Sama tegid nad veerandfinaalis Messi FC Barcelona meeskonnakaaslasega, kaotades Luis Suarezi ja Uruguay. Samuel Umtiti eesmärk 51. minutil poolfinaalis Belgia vastu lüüa praktiliselt Prantsusmaa pilet finaali, kuna De Rode Duivels ei suutnud sellele vastata.

Milline mäng! Nüüd, kui see kõik on käes, on aeg oodata aastat 2022. Järgmine maailmameistrivõistlus toimub Kataris. Erinevalt tänavusest toimub 2020. aasta turniir novembris, mitte suvel, kuna Lähis-Ida riigis võivad temperatuurid jõuda surmavate kõrgusteni.